logo
Wersja dla niedowidzących
  Urząd Miejski w Zawidowie
      
corner
Statystyki
Rejestr zmian
Mapa strony
Instrukcja biuletynu
Pliki do pobrania
corner
  
corner corner
corner corner
A A A


autor: zawidow.eu 

Gmina Miejska Zawidów planuje w najbliższym czasie przystąpić do konkursu na dotacje unijne dla mieszkańców, chcących wymieniać nieekologiczne kotły i piece w swoich budynkach jednorodzinnych.

Chodzi przede wszystkim o zamianę na bardzo wygodne i tanie w eksploatacji pompy ciepła, ale także instalacje gazowe. W tym celu Gmina nawiązała współpracę z grupą innych dolnośląskich gmin oraz wyspecjalizowaną organizacją inżyniersko-projektową „Centrum Technologii Energetycznych”.
Konkurs, w ramach którego gminy planują pozyskać pieniądze na dofinansowanie zakupu i montażu nowoczesnych instalacji grzewczych, odbędzie się w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Dofinansowanie dla mieszkańców może sięgnąć 85 procent, a realna dotacja od 15 do 40 tys. złotych.
Teraz najważniejszym zadaniem dla nas jest ocenienie skali zainteresowania mieszkańców Zawidowa taką inicjatywą – mówi burmistrz Robert Łężny. - W tym celu będziemy gromadzić ankiety od zainteresowanych osób oraz wstępne deklaracje.
- Rozpoznanie potrzeb to niezbędny etap przygotowawczy dla opracowania dokumentacji projektowej do uzyskania dotacji – dodaje R. Łężny.
W najbliższym czasie zorganizowane zostanie spotkania informacyjne, na którym samorządowcy wespół z zaproszonymi ekspertami wyjaśnią zasady działania programu oraz możliwości udziału mieszkańców.

Termin i miejsce spotkania informacyjnego:
16 listopada (piątek), godz. 17.30
Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie, plac Wolności 9
Cza trwania: ok 2 godziny
Deklarację zainteresowania wraz z ankietą będzie można uzyskać w trakcie spotkania informacyjnego.
Tematyka spotkania:
• Pompa ciepła, instalacja gazowa, kocioł na biomasę, a może fotowoltaika do celów grzewczych? Czym się kierować dokonując wyboru? - uwarunkowania techniczne i energetyczne instalacji grzewczych w budynkach jednorodzinnych - korzyści, szanse, zagrożenia, wymogi;
• W jaki sposób mieszkańcy będą mogli uzyskać dotację? - uwarunkowania finansowe udziału w planowanym projekcie grantowym, prawa i obowiązki grantobiorców w okresie realizacji projektu oraz jego trwałości;
• Instruktaż wypełnienia ankiet i deklaracji służących diagnozie zapotrzebowania na instalacje fotowoltaiczne w gminie;
• Pytania i odpowiedzi.

Ilość odwiedzin: 166
Nazwa dokumentu: DOTACJE - „WYMIANA PIECÓW” II
Podmiot udostępniający: Referat Prawno-Administracyjny
Osoba, która wytworzyła informację: Marcin Rogacki - Sekretarz Miasta
Osoba, która odpowiada za treść: Marcin Rogacki - Sekretarz Miasta
Osoba, która wprowadzała dane: Marcin Rogacki
Data wytworzenia informacji: 2018-11-13 06:50:11
Data udostępnienia informacji: 2018-11-13 06:50:11
Data ostatniej aktualizacji: 2018-11-13 06:52:16

Wersja do wydruku...

Rejestr zmian...

corner   corner